Ми добре знаємо, що сонце може чинити поганий вплив на шкіру і судини – спричиняти передчасне старіння, рак і загострення варикозного розширення вен. Але цим руйнівна дія ультрафіолету не обмежується.
Запалення нирок
Підступне захворювання поступово руйнує «фільтри» нашого тіла. Виникає тягнучий біль у попереку, набряклість, знижується кількість сечі. При цьому ультрафіолетове випромінювання може призвести до різкого загострення недуги. Якщо нирки не в порядку, краще побережіть себе і відмовтеся від походів на пляж.
Панкреатит
У разі запалення підшлункової залози виникає найгостріший біль у верхній частині живота, нудота і блювота. Спровокувати новий напад може тривале перебування на сонці. Усе тому, що перегрівання тіла погіршує стан підшлункової. Якщо її здоров’я залишає бажати кращого, уникайте прямих сонячних променів і перегріву.
Ревматизм
Запальне захворювання атакує серце та суглоби. Якщо поставлено такий діагноз, не сидіть на сонці. Надлишок ультрафіолету прискорює розвиток ревматизму, найстрашнішими проявами якого є руйнування суглобів і важкі збої в роботі серця. Щоб уберегти їх, влітку носіть одяг, що закриває тіло, – спідниці максі, штани і кофтинки з довгими рукавами.
Приймати сонячні ванни потрібно вранці до 10-ї години, а ввечері після 18-ї години. Обов’язково користуйтеся спеціальними кремами до і після засмаги та ніколи не застосовуйте для захисту шкіри від сонця вазелін і гліцерин – це може спричинити опік.