«Один із проєктів, які пропонують – моніторинг систем нашого регіону, що дозволить наперед бачити можливі втрати води через ушкодження і вчасно проводити ремонт. Домовилися, що їх фахівці приїдуть з відповідним обладнанням до Рівного і покажуть, як це працює, на Рівнеоблводоканалі. Ще одна тема – запуск спільної міжуніверситетської програми між нашим «водником» та Віденським університетом природних ресурсів і прикладних природничих наук. Її можна базувати на вирішенні проблем водоканалів та отримати на це гранти європейських партнерів. Пропрацьовуємо це питання», – розповів очільник області.
Зауважимо, що компанія має спеціально розроблені «дрони» із камерою, які запускаються у водопровід і можуть досліджувати до 50 км труб за одне занурення. Під час дослідження застосовується візуальний, акустичний контроль, а також контроль тиску. Такі дослідження допомагають провести аналіз ризиків наперед, коли та чи інша ділянка водопроводу потребуватиме ремонту чи заміни.
Також Віталій Коваль додав, що МТА може проводити чистку водопровідних труб без втручання в мережу, тобто не роблячи у ній нових отворів. В основі технології – вода, повітря і тиск. Це система, яка вже зарекомендувала себе в Європі.
В свою чергу, представники австрійської компанії також розповіли, що мають симуляційний центр довжиною 2,5 км, де навчають користуватись своїми технологіями. Запропонували провести навчання для наших інженерів, як користуватися їхніми моніторинговими системами. Також австрійці презентували і окремі продукти, які захищають від попадання дощової та річкової води у водопровідні системи.
Очільник області звернув увагу і на те, що Рівненщина – столиця профтехосвіти України. На базі наших закладів ми створюємо навчально-практичні центри. Запропонував компанії створити такий центр в нашому регіоні на основі їхнього обладнання. А на базі Рівнеоблводоканалу відповідні студенти могли би відточувати практичні навики.