Нагадаємо, MH4U – це проєкт, який створений для підтримки реформування системи психічного здоров’я в Україні. Він втілює підходи «Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2023 року» та має забезпечити покращення якості життя та дотримання прав і свободи людини.
Цей проєкт в Україні стартував у 2019 році. Нині закінчилася перша фаза його провадження. З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну MH4U розширив свою географію. Зокрема, й на Рівненську область.
За ініціативи Андрія Карауша, цього року в лютому керівники проєкту організували дводенний тренінг до якого долучили всі територіальні громади Рівненської області.
– Завдяки команді MH4U у Рівненській області реалізовано чимало заходів. Зокрема, майже 230 медичних працівників пройшли тренінги і застосовують їх на практиці, це також 168 учасників, які пройшли універсальний тренінг психічного здоров’я. В області створено вже 6 Центрів дружніх до дитини та в активній фазі на сьогодні два Центри психічного здоров’я. Вони будуть відкриті у Вараші та Гощі, – розповів Андрій Карауш.
Також голова обласної ради запропонував напрямки для подальшої діяльності проєкту.
Йдеться про «соціальних менеджерів», поліцейських офіцерів громад та вчителів. Зокрема, соціальні менеджери працюють з ветеранами та членами їх сімей. Їхня основна функція – це раннє виявлення проблеми у цієї категорії населення. Теж саме стосується поліцейських офіцерів громад, які тісно спілкуються з мешканцями. Водночас вчителі через поведінку дітей, їхні проблеми можуть ідентифікувати і проблеми в сім’ях, які пов’язані з психічними розладами або травмами.
– Тому, якщо поєднати зусилля і дати базу проєкту для таких фахівців, то виявляти ранні стадії психічного розладу їм буде набагато ефективніше, – наголосив Андрій Карауш.
За повідомленням пресслужби Рівненської обласної ради