Анатомічно праві та ліві відділи серця розділені тонкою стінкою, так званою перегородкою. Трапляються патології, коли у перегородці є отвір – дефект міжпередсердної перегородки.
В нормі, тиск у лівих відділах серця вище, ніж у правих. І при наявності отвору, кров з лівого передсердя потрапляє в праве, потім у правий шлуночок і легеневу артерію, викликаючи розтягнення і перевантаження цих відділів серця. Це, в свою чергу, призводить до порушень в роботі серця, розвитку серцевої недостатності, аритмій. Перевантаження кров’ю легеневої артерії призводить до бронхолегеневих захворювань, а в занедбаних випадках – до незворотніх змін у судинах легень, їх склерозу. Тому дефект міжпередсердної перегородки потребує оперативного втручання і корекції.
Оклюдер – пристрій, що являє собою два поєднані диски з нітинолу (сплав титану та нікелю, що має властивості пам’яті форми), заповнені тонкими нитками з дакрону (синтетичний полімер). Ці матеріали повністю біосумісні та гіпоалергенні, не мають магнітних властивостей. У складеному стані оклюдер розташовується в тоненькій трубочці – катетері. При розправленні в порожнині серця набуває своєї початкової форми таким чином, що один з його дисків розташовується в лівому передсерді, другий – в правому, закриваючи патологічний отвір.
В КНП «Центральна міська лікарня» РМР 4 вересня 2023 року прооперовано малоінвазивним методом рівнянина 1985 р.н. Чоловік звернувся зі скаргами на задишку, відчуттям втоми. Проведене обстеження виявило дефект міжпередсердної перетинки діаметром 13 мм.
Команда Романа Овсійчука Відділення інтервенційної радіології та реперфузійної терапії після пройденого навчання провела імплантацію оклюдера. Операція проводилась без розрізу, через прокол судини стегна під контролем черезстравохідної УЗД і рентгеноскопії.
У КНП «Центральна міська лікарня» РМР планується розширювати спектр сучасних ендоваскулярних методик.
Завдяки цим інтервенційним методикам, вади серця можна лікувати без розрізу грудної клітки, без застосування штучного кровообігу та зупинки серця, без глибокого наркозу.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |