Сьогодні будь-який пацієнт, який проходить реабілітацію, може отримати всі необхідні асистивні технології безоплатно – прямо в медзакладі.
З 2014 року в Україні призначення ДЗР для військовослужбовців та інших категорій осіб, зазначених в статті 4 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», відбувається на підставі висновків військово-лікарських комісій, а з 2022 року – для цивільних осіб на підставі висновків лікарсько-контрольних комісій медичних закладів, незалежно від встановлення їм інвалідності.
Якщо пацієнту потрібні ДЗР для короткотривалого користування, під час надання реабілітаційної допомоги в стаціонарних умовах, – він має отримати ці засоби у реабілітаційному відділенні. Відділення, своєю чергою, зобов’язано забезпечити їх наявність відповідно до умов контрактування з НСЗУ.
Індивідуальні ортези із термопластичних пластмас, які потрібні для позиціювання верхніх кінцівок, будуть виготовлятись ерготерапевтами, які пройшли відповідне навчання, в ортезних майстернях кабінетів асистивних технологій.
Якщо пацієнту необхідні протези, то після визначення необхідного виду (комплектації) протезу мультидисциплінарною реабілітаційною командою спільно із пацієнтом – він може самостійно обрати підприємство, що займатиметься їх виготовленням. При цьому протезиста-ортезиста, який долучиться до складу мультидисциплінарної реабілітаційної команди, надає протезне підприємство або протезист, який працює в медичному закладі.
Аналогічний алгоритм застосовується для забезпечення пацієнтів ДЗР для довготривалого користування. Мова, зокрема, про крісла колісні, ортезні вироби тощо.
Зверніть увагу, що лікар фізичної та реабілітаційної медицини зобов’язаний надати вам інформацію про всіх виробників допоміжних засобів реабілітації чи протезистів-ортезистів, з якими в медзакладу укладено відповідні договори. Всі послуги та обладнання надаються пацієнтам безоплатно.