Серед ключових новацій послуги – впровадження «асистента сім’ї», який має відвідувати сім’ю та розвивати батьківські здатності до догляду та виховання дітей. Також запроваджені інструменти оцінювання індивідуальних потреб сім’ї, визначені критерії якості соціального супроводу.
Як повідомили у Рівненському обласному центрі соціальних служб, наразі вже 12 кризових сімей Рівненщини отримали послугу соціального супроводу. Це родини з дітьми, в яких батьки неналежно виконують свої обов’язки, або в яких є ризик соціального сирітства.
Загалом в апробації беруть участь 224 фахівці України, які надають послугу відповідно до нових підходів.
«Хочу подякувати тим соціальним працівникам, які не бояться йти в експеримент, які мають сміливість не боятися змін, навчатися новому і трансформувати себе у професії. Це ті якості, які мають бути визначальними у новій соціальній політиці, яку ми будуємо», – зазначила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович під час отримання сертифікатів такими фахівцями.
Проєкт Державного стандарту соціальної послуги соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, розроблено Мінсоцполітики у співпраці з проєктом «Супровід урядових реформ в Україні», що виконується Alinea International Ltd. за підтримки Уряду Канади.