«В умовах війни ми маємо бути готовими до різного розвитку подій. Водночас є служби, заклади, інфраструктурні об’єкти, від роботи яких залежить життєдіяльність усієї області. Вони повинні мати безперебійний зв’язок першочергово, адже це впливає на безпекову ситуацію області. Минулоріч, під час блекаутів, ми вже відпрацювали певні алгоритми. Нині реагування при надзвичайних ситуаціях має стати миттєвим», – сказала заступниця голови Рівненської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Іванна Смачило.
Оператори та провайдери, в свою чергу, озвучили технічні потреби, необхідні для безперебійного зв’язку. Мова йшла, перш за все, про екстрені служби, медзаклади, правоохоронні органи, водо- та теплопостачальні підприємства.
Директор департаменту цифрової трансформації та суспільних комунікацій Рівненської ОДА Олександр Поліщук зауважив, що Рівненщина – в лідерах серед регіонів України з підключення абонентів до інтернет-мереж на базі PON, які стійкі до тривалих знеструмлень. У Рівненській, Київській, Тернопільській областях, а також у Львові цей показник становить близько 60 %. А загальнодержавний – 37 %.
Також він наголосив на важливості розвитку, зокрема, пасивних оптичних мереж для подальшого збільшення відсотка абонентів, які матимуть інтернет незалежно від електропостачання.