Заступниця голови ОДА Людмила Шатковська повідомила, що в таких центрах надаватимуть комплексний психосоціальний супровід мешканцям громад.
«Центри життєстійкості стануть «єдиною точкою звернення» для надання різних видів послуг. Зокрема, інформування, консультації та соціально-психологічної допомоги. Це також потенційний безбар’єрний простір для проведення тренінгів та навчань для підвищення соціальної спроможності громади», – сказала Людмила Шатковська.
На сьогодні вже відібрано 30 тергромад з 14 областей України, в яких відкриють подібні заклади. Чотири з них – громади Рівненщини. Очікується, що у Рівному центр життєстійкості запрацює вже у грудні цього року.
«Об’єднання зусиль і ефективні відповіді на виклики сьогодення і є ключовою метою Координаційного центру. Адже забезпечення психо-соціальної підтримки населення, профілактика насильства й розширення відповідних послуг вкрай важливі в такі складні часи», – зазначив в.о. голови ОДА Сергій Подолін.
Нагадаємо, у межах пілотного проєкту кошти на створення центрів життєстійкості залучать з держбюджету. Зокрема, облаштування закладу, навчання та заробітну плату працівників впродовж 12 місяців. Територіальна громада повинна лише бути готовою виділити приміщення.