Також цікавим залишається питання, який сорт вин (солодкі, сухі, ігристі) менш шкідливий для здоров’я і навпаки.
Насправді, найбезпечнішими є червоні вина. У малих дозах вони навіть корисні для здоров’я. Шкода, яку вони завдають мозку і шлунково-кишковому тракту, – мінімальна.
Якщо розглядати самі червоні вина, то більш корисними виявляться сухі вина. У них і калорійність, і обсяг цукру набагато нижчий. Наприклад, для виготовлення напівсолодких вин використовують менш якісну сировину, а також додають значну кількість сульфітів. А ось солодкі вина стануть винятком, але через більш високу калорійність все ж поступаються сухим «колегам». Якщо говорити конкретно про сорти, то експерти називають найкориснішим Cabernet Sauvignon.
Слідом за червоними винами за рівнем шкідливості йдуть білі та рожеві. Їхня шкідливість між собою порівнянна, а ось порівняно з червоними – помітно більша. Серед них теж варто вибирати сухі сорти. Так, вони зазвичай міцніші, але підсолоджені вина куди шкідливіші.
Ще більш шкідливими є вина кріплені, а виною тому - штучне додавання в них спирту. Якщо якісне звичайне вино дозволяється пити щодня по 1 келиху, то ось кріплений його варіант – ні.
Як не дивно, найшкідливішими визнані ігристі вина. Вони можуть бути різними за солодкістю і міцністю, але головна їхня шкода криється в бульбашках. Вони вкрай негативно впливають на слизову шлунка. До того ж, сп’яніння від такого вина настає набагато швидше, ніж від спокійного. Калорій в ігристому напої виявиться теж більше. Якщо вибирати найбільш «щадний» варіант, то ним виявиться ігристе вино сорту брют. У ньому не буде зайвого цукру і сировина туди йде більш якісна.
Загалом, на думку експертів, саме вина – це алкогольні напої з мінімальною шкідливістю. А чому віддати перевагу з червоних і білих вин, ви тепер знаєте.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |