«На Рівненщині щороку понад 200 дітей через складні життєві обставини потребують тимчасового влаштування. Проте, навіть короткочасне вилучення із сім’ї шкодить її розвитку. Патронат – це послуга, завдяки якій діти потрапляють не до закладів, а у родину. Маю надію, що у результаті проєкту кількість патронатних сімей у Рівненській області подвоїться», – зазначив начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль.
Нині на Рівненщині діють 6 патронатних сімей. Проєкт має популяризувати цю соціальну послугу та збільшити чисельність патронатних вихователів.
Як розповіла представниця проєкту Жанна Петрочко, громади-учасниці матимуть матеріальну, інформаційну та консультаційну підтримку. Експерти проєкту будуть проводити навчання, аби підвищити професійну компетентність спеціалістів служб у справах дітей, соціальних фахівців, психологів, членів міждисциплінарних команд. Також громадам допоможуть організувати заходи з популяризації патронату.
Самі сім’ї, які захочуть стати патронатними, отримають соціальний та психологічний супровід, підтримку міждисциплінарної команди. Передбачені умови для надання благодійної допомоги в облаштуванні кімнат для влаштованих до патронатної сім’ї дітей.
До слова, у 2024 році розмір грошового забезпечення для патронатного вихователя в місяць становить п’ять прожиткових мінімумів, тобто близько 15 000 гривень. Також виплачується допомога на кожну дитину відповідно до віку та наявності інвалідності. Крім того, до моменту отримання держаної соціальної допомоги, патронатному вихователю виплачується повортна фінансова допомога.
Проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» розрахований на півтора року. Планується, що за цей час кількість патронатних сімей в Україні зросте вдвічі.
Довідка
Проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» реалізують спільно Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Партнерство «Кожній дитині», Мінсоцполітики, Національна соціальна сервісна служба України, Координаційний центр із розвитку сімейного виховання та догляду дітей за фінансової підтримки ЄС.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |