Нині на території Рівненщини діють 15 музеїв. Упродовж року працівники установ будуть оцифровувати облікові дані про музейні предмети шляхом внесення даних в державний електронний реєстр.
Роботу системи для місцевих музеїв представили заступниця Мінкульту з питань цифровізації (CDTO) Анастасія Бондар та заступник голови Рівненської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Олександр Терещенко.
«На сьогодні в музеях України зберігається близько 12 мільйонів предметів. Найголовніша проблематика полягає в тому, що всі облікові дані про ці предмети зберігаються в самих музеях лише в паперовому вигляді. Маємо на меті створити онлайн-реєстр, куди установи зможуть самостійно інтегрувати інформацію про об’єкти мистецтва, які в них зберігаються, реставруються, перевозяться або були втрачені, на жаль», – розповіла Анастасія Бондар.
Олександр Терещенко розповів про технічну сторону роботи і користування реєстром. Серед напрямків роботи – оцифрування експонатів та матеріалів, адже переважна кількість музейних установ веде облік та інвентаризацію предметів вручну, за допомогою паперових реєстрів.
Співробітники музеїв зможуть отримати доступ до системи через вебінтерфейс. Інтерфейс для кожної установи буде стандартизований та динамічно відображатиметься відповідно до внесених даних.
Довідка
Проєкт зі створення Реєстру музейного фонду України (РМФУ) впроваджують Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з Міністерством культури та національної спадщини Польщі, Фондом міжнародної солідарності Польщі в Україні, компанією «Стрімко» та проєктним офісом West Ukraine Digital.
Ця ініціатива спрямована на цифровізацію та захист національної культурної спадщини України.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |