Свої напрацювання представникам громадськості презентували керівники шести напрямків безбар’єрності, в яких планують реалізовувати стратегію.
За словами секретаря Рівненської міської ради, виконувача обов’язків міського голови Рівного Віктора Шакирзяна, Рада безбар’єрності, яка створена у нашій громаді лише два місяці тому, активно та ґрунтовно підійшла до створення Стратегії, яка, власне, і допоможе сформувати безбар’єрний простір.
«У першу чергу, дякую усім активним та відповідальним рівнянам за включеність до процесу. Для мене дуже важливе впровадження безбар’єрності в громаді. Впевнений, що кожна людина має мати рівний доступ до усіх сфер життя, незалежно від того чи це людина з інвалідністю, чи мама з візочком, чи людина похилого віку, ветеран, вимушено переміщена особа, жінка чи чоловік. Маємо за честь бути пілотним містом в межах ініціативи «Безбар’єрність – спільними зусиллями». Адже, у першу чергу, це проєкт про розширення можливостей для всіх жителів громади», – зазначив Віктор Шакирзян.
Наразі члени Ради безбар’єрності продовжують роботу над шістьма пріоритетними напрямками: фізична, інформаційна, соціальна та громадянська, економічна, цифрова та освітня безбар’єрність. Експерти провели шість стратегічних сесій за кожним напрямком безбар’єрності, аби проаналізувати аналіз існуючих бар’єрів та окреслити ряд заходів, які будуть сприяти максимальній доступності для всіх. В цих сесіях взяло участь 139 людей.
До обговорення напрацювань долучилися експерти – медіаторка, ст. викладач факультету правничих наук НаУКМА Діана Проценко та адвокатка, медіаторка, фасилітаторка діалогів Об’єднання учасників в групи Лілія Олійник.
«Упевнений, що забезпечення безбар’єрного доступу до інфраструктури, освіти, робочих місць і культурних подій, над якими розпочали роботу у нашій громаді, допоможуть зменшити соціальну відсталість і підвищить якість життя всіх людей», – наголосив очільник Рівного.
Захід організовано КУ «Агенція розвитку Рівного» РМР в межах ініціативи «Безбар’єрність – спільними зусиллями», яка реалізується у співпраці з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та проєктом «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) за підтримки проєкту ПРООН «Підтримка громадянського суспільства та молоді» та фінансування Міністерства закордонних справ Данії.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |