Що стосується партійних симпатій виборців, то до парламенту шостого скликання потраплять лише чотири сили: Партія регіонів (34,6%), Блок Юлії Тимошенко (28,8%), блок “Наша Україна - Народна самооборона” (16,3%) та КПУ (6%). Нижче тривідсоткового бар‘єру опинилася Соцпартія. Це означає, що кожен голос, відданий за неї, не буде врахований при розподілі місць у ВР - тобто просто піде в нікуди.
Розрив між Партією регіонів та БЮТ на сьогодні складає лише 5,8%. Нинішній показник партії Віктора Януковича - 34,6%, а Юлії Тимошенко - 28,8%. Характерно, що рейтинги і ПР, і БЮТ, якщо порівняти їх із минулорічними черговими виборами, зазнали певних змін. Спільна риса - зростання. Порівняно з показником на виборах до ВР у березні 2006 р., нинішній рейтинг “регіоналів” підріс на 2,46%. Але найбільше зростання електоральної підтримки - в БЮТ. Нині Блок Юлії Тимошенко розширив лави своїх прихильників на 6,5% і виборча кампанія все більше поляризується по лінії Тимошенко - Янукович.
Адже БЮТ, як і раніше, продовжує “відриватися” від блоку “Наша Україна - Народна Самооборона” (на цілих 12%). А це означає, що БЮТ отримає-таки можливість запропонувати свою кандидатуру на посаду прем’єр-міністра, як це передбачено укладеною між БЮТ та НУ угодою.
Якби вибори були цього тижня, влада в країні змінилася б. Коаліція БЮТ і пропрезидентського НУ-НС набрала б 45,1% голосів, суттєво випередивши регіонально-комуністичний союз, чий загальний успіх виявився б на 4,5% менше та склав би 40,6%. Таким чином, нинішня коаліція стала б опозицією, і навпаки.
До речі, в 2006 році прогноз Інституту соціальної та політичної психології виявився найточнішим та найближчим до результатів виборів.