Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №344 від 16.05.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Квітень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Новини Рівне
QRcode

#Тет-а-тет з Юліаною ТЕТ

Чому Європа аплодує стоячи,

Чому Європа аплодує стоячи,

а в Україну навіть не запрошують?

Молода оперна діва Наталія Ковальова вже об’їздила всю Європу. Виступала в найвідоміших оперних театрах , у тому числі й у Великій французькій опері. Співала на одній сцені з самим Хосе Карерасом! На зорі кар’єри отримала другу премію та приз глядацьких симпатій на конкурсі Плачідо Домінго. А тепер їй доручають найскладніші оперні партії, бо знають - вона впорається. Має тисячі прихильників не тільки в Німеччині, де вона живе вже вісім років, а й по всьому світу. А от на Україну її навіть не запрошують. Не цінують її талант. А Наталя ж - справжня українка, наша землячка: народилася в місті Сарни, де минули її дитинство та юність. Тепер на Рівненщину оперна зірка приїжджає нечасто - через щільний гастрольний графік. Все ж нам вдалося зустрітися з нею за чашкою кави в одному із сарненських кафе. Перше враження - жінка із залізними нервами, ділова та впевнена в собі. Та до кінця розмови розкрилися її потаємні струни душі, які так зачіпає українська байдужість до її таланту. А вона дуже хотіла б дарувати своє мистецтво співвітчизникам...

Як воно було…

- Пані Наталю, як все-таки Ви потрапили до Німеччини…

- Після закінчення Львівської та Врацлавської (Польща) музичних академій, під час навчання в аспірантурі в Дрездені я успішно пройшла прослуховування в Дюссельдорфській рейнській опері, або, як кажуть, Німецькій опері над Рейном. Відтоді працюю там уже вісім років.

- Цікаво, як Ви встигали навчатися в двох навчальних закладах, до того ж у різних країнах?!

- Це дійсно були нелегкі часи… Але я дуже хотіла і любила вчитися. У Львівській музакадемії вчилася за фахом бандури, куди потрапила після Львівської спецшколи-інтернату імені Соломії Крушельницької. А от у Врацлавській я вже здобувала освіту як вокалістка.

Змушена була їздити туди-сюди, по 12 годин вистоювати на митниці, щоб дістатися на лекцію до свого професора… Пам’ятаю, одного разу не встигли й 18 кілометрів від’їхати від Львова, як зламався наш автобус. Надворі - 25 градусів морозу. Грошей - мінімум. Я стояла, готова розплакатись. Головне, що повертатися до Львова - 18 км, а шлях до Вроцлава - 700 км… Як ви думаєте, куди я подалася? (посміхається - авт.) Врешті-решт таки вдалося дістатися консерваторії. Можливо, саме ці перипетії загартували мене до небажаних несподіванок життя.

- Де було навчатися важче: на вокалістку чи на бандуристку?

- Складно було і там, і там. До прикладу, вокаліст повинен вивчити за 1,5 години стільки, скільки інструменталіст - за 8 годин…

- Пам’ятаєте своє перше знайомство зі сценою?

- Ще б пак. Цього року на

9 Травня виповнилося 25 років від мого першого виступу. Мені тоді було 7 років. Мій батько Микола Ковальов (нині заступник директора по навчальній роботі Сарненської школи – колегіуму імені Т.Г.Шевченка, заслужений вчитель України) на той час теж захоплювався вокалом, брав участь у місцевому хорі. А у 1983 році ми з батьком на честь свята в моїх рідних Сарнах виступили дуетом… (Щось зовсім ностальгічне з’явилося в очах жінки, яка на хвилину змовкла, в цей час споглядаючи вид рідного міста - авт.)

- Яку партію виконували вперше в Дюссельдорфі?

- Сюзанни з “Фігаро”. Варто зазначити, що, виконуючи цю партію, артист перебуває на сцені близько трьох годин...

- А на Україні коли востаннє виступали?

- Це було минулого року на Пасху. Виступити у Львові з оперою “Травіата” мене запросив директор Львівської опери (після того виступу “сарненській” оперній діві 20 хвилин аплодували стоячи - авт.)

На Батьківщину я взагалі рідко приїжджаю з виступами… Чомусь свої не запрошують (іронічно посміхається - авт). Поки що моя кар’єра успішно продовжує розвиватися в Європі.

Як воно є і буде…

- Важко було вживатися в чужій країні?

- Знаєте, мені пощастило, що я дуже рано поїхала з отчого дому. Тому мені набагато легше було інтегруватися в інше суспільство. Я просто звикла до самостійності.

- Ви взагалі яка за характером?

- Я - нетипова Діва. Людина із залізним характером та чоловічою хваткою. (посміхається - авт.)

- Німецьку, очевидно, знаєте досконало?

- Так. Вона для мене друга рідна мова.

- Українські страви готуєте в Німеччині?

- Так, моїм друзям вони дуже подобаються. Особливо український борщ та холодець. (сміється - авт.) Іноді варениками їх пригощаю.

- А із закордонних страв які подобаються?

- Обожнюю німецьку тушковану червону капусту та угорський гуляш.

- А з алкогольних напоїв?

- Люблю Мозельські білі вина, грузинські. Хоча не відмовлюсь і від чарочки доброго французького коньяку.

- У Сарни до кого приїжджаєте?

- До батьків. Брат проживає в Нью-Джерсі, в Сполучених Штатах. На свята теж завітав додому. А родичів на Сарненщині в мене дуже багато. Та й маю гарну подругу тут, з якою дружимо ще зі шкільних років. Я хрестила її дитину.

- Якісь хобі чи захоплення маєте?

- Небагато. Просто часу не вистачає. Люблю почитати психологію. Мабуть, якби не опера, то обрала б собі професію психолога. Займаюсь спортом, щоб тримати себе у формі. Без фанатизму, звісно.

- Ви морська чи гірська людина?

- Повністю морська. Для мене немає кращого відпочинку, ніж поїхати на Майорку, піти на пляж та слухати по IPod гарну музику...

- Поп-музика подобається?

- Окремі виконавці. Барбарі Стрейзанд, Селін Діон, Уітні Хьюстон.

- Які улюблені оперні партії?

- Віолетта з “Травіати”, Дездемона з “Отелло”, Мімі з “Богеми”, Тетяна з “Євгенія Онєгіна”.

- Є якісь неписані закони, яких дотримуються оперні артисти?

- Звісно, є. Але я не завжди їх дотримуюсь. Існує три основні настанови: не співати хворому, за день до виступу сильно не сміятися і мало розмовляти, перед виступом гарно виспатись і добре поїсти.

- Як взагалі в Європі ставляться до оперного мистецтва? Де воно найпопулярніше?

- Найпопулярніше, звісно, в Італії. Хоча найбільш розвинений оперний ринок, якщо можна так сказати, в Німеччині, в Австрії. Часто подорожуючи Німеччиною, помітила цікаву річ: в найменшому німецькому містечку є оперний театр. І глядачів вистачає, і артистів. Ви можете таке уявити, наприклад, в Сарнах? (посміхається - авт.)

- А як же визначається популярність оперного артиста?

- Скажу відверто, все залежить від промоушену. Є багато талановитих людей, які просто виступають у звичайних театрах. І в оперному мистецькому колі існують відповідні ліги. Щось схоже, як у спортсменів. Є рядові виконавці, а є - метри. Правда, звання метра серед нас набагато важче заслужити. Щоб здобути визнання та славу, разовим вдалим виступом не обійдешся…

Свій шлях в оперній кар’єрі я прокладала тільки вмінням та самовдосконаленням, без піару. Можливо, тому моє ім’я не настільки “розкручене”. Знаєте, після кожного виступу, спускаючись зі сцени, я перехрещуюсь і дякую Богу за те, що він дав мені можливість доносити до людей мистецтво, задовольняти, врешті-решт, їх естетичні потреби.

- А як щодо молодих вітчизняних виконавців?

- Повторюсь, але знову скажу - конкуренція шалена. Саме тому молодь стала серйозніше вчитися. Після відкриття кордонів на Схід артисти отримали стимул постійно підвищувати планку.

- І наостанок, пані Наталю, якби Вас запросили - продовжили б працювати в Україні?

- Швидше за все, я думаю, поєднала б виступи в Європі та в Україні. Але, повірте, понад усе хочу познайомити зі своїм мистецтвом та показати своє вміння - співвітчизникам. Але повсякчас мене турбує питання - чому в Європі аплодують стоячи, а в Україну навіть не запрошують?!.

16.05.2008З батьком перед виставою “Євгеній Онєгін”


Переглядів: 1208

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1167 від 26.04.2024p.
¤ 
Як правильно розріджувати кров?

Як правильно розріджувати кров?

Стежити за в’язкістю крові дуже важливо, адже хоч «густа кров» не класифікується як клінічний стан, вона може сприяти ризику формування тромбів. Для визначення в’язкості крові необхідно здати аналіз крові, хоча деякі симптоми також можуть вказувати на цю проблему....

¤ 
Бурштин та гвинтівку вилучили здолбунівські поліцейські

Бурштин та гвинтівку вилучили здолбунівські поліцейські

Санкціонований обшук у господарстві 22-річного жителя села Ільпінь поліцейські за процесуального керівництва окружної прокуратури провели 19 квітня....

¤ 
На Рівненщині запрацює школа у лікарні

На Рівненщині запрацює школа у лікарні

На Рівненщині запрацює Школа Супергероїв. Освітній осередок, розташований в Рівненській обласній дитячій лікарні, де будуть навчатись маленькі пацієнти, які вимушені довгий час перебувати на лікуванні. Нині ідуть ремонті роботи в навчальному просторі та формують колектив вчителів та вихователів. Про це повідомив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін....

¤ 
Кличко: «Під час благодійного забігу та аукціону зібрали понад 3 мільйони гривень на закупівлю дронів»

Кличко: «Під час благодійного забігу та аукціону зібрали понад 3 мільйони гривень на закупівлю дронів»

Кияни, які взяли участь в благодійному забігу на Трухановому острові та аукціоні зі збору коштів на дрони, зібрали понад 3 мільйони гривень. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21260)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17389)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14614)
• Допомога під час карантину [967] (14531)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14364)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14182)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14057)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14029)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14025)
• Живи до ста! [965] (13999)
• Бюджет і ми… [965] (13938)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13932)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13806)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13709)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13708)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13650)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13267)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13239)

ТОП-15 свіжого номера:

• Кличко: «Під час благодійного забігу та аукціону зібрали понад 3 мільйони гривень на закупівлю дронів» (136)
• Чилбир – яйця по-турецьки (53)
• Чому залізний купорос не варто використовувати на ділянці навесні? (51)
• Бурштин та гвинтівку вилучили здолбунівські поліцейські (48)
• Як правильно розріджувати кров? (48)
• Що не варто чистити харчовою содою? (47)
• У Рівному нарешті впорядкують вуличну торгівлю на вулицях Шевченка та Базарна (46)
• На Рівненщині запрацює школа у лікарні (43)
• 12 кращих джерел вітаміну Е: чиста шкіра, добрий зір, міцний імунітет та збереження молодості (35)
• Переваги паперових форм для пасок (34)
• Лікарі назвали фрукт, який стає кориснішим після термічної обробки (33)
• Ефективний спосіб збільшити горіння свічки (32)
• Які шкідники бояться чорнобривців? (32)
• Вітамін D і не тільки: популярні добавки, які можуть бути небезпечними для вашого серця (32)
• Як використовувати банани у догляді за шкірою і волоссям? (31)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"