Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №354 від 24.07.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Січень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29
Лютий 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29

Новини Рівне
QRcode

#Персона

Ірина Горошкевич та Олена Петрів разом не лише на роботі, а й на святкуванні урочистих подій

Ментальність різна - мета одна

Упродовж усієї багатовікової історії Рівне підтримувало дружні зв’язки як з іншими містами нашої держави, так і з країнами-сусідами. Розвиток міжнародних відносин є одним із пріоритетних завдань нашого міста й нині.

Далеко не всім рівнянам відомо, що всебічно сприяє встановленню та підтриманню партнерських стосунків Рівного з містами інших країн світу відділ міжнародних зв’язків Рівненського міськвиконкому. Зокрема, його працівники Олена ПЕТРІВ та Ірина ГОРОШКЕВИЧ.

- Пані Олено, Ви, як керівник відділу, певно найкраще можете його репрезентувати. В чому полягає Ваша робота?

- Наш відділ існує вже сімнадцять років. Перш за все, ми працюємо над організаційним забезпеченням, підтримкою та розвитком вже встановлених міжнародних контактів нашого міста, міського голови, міської ради та її виконавчого комітету. Також займаємося налагодженням зв’язків з метою укладення міжнародних угод з новими потенційними партнерами, підписанням протоколів намірів, підготовкою репрезентативних інформаційно-довідкових матеріалів про місто. Організовуємо візити офіційних іноземних делегацій до міської ради і виконавчого комітету, а також візити офіційних делегацій від міста Рівне за кордон. Забезпечуємо офіційне листування, підтримання на належному рівні інформаційних, ділових контактів між міською радою, виконкомом та їх іноземними партнерами в Україні і закордоном, а також формуємо позитивний міжнародний імідж нашого міста.

- А чи можете Ви виокремити найбільш вагомі досягнення Вашого відділу?

- На мою думку, кожна укладена угода - це для нас певне досягнення. Але варто відзначити підписання у 2005 році угоди про співробітництво з німецькою організацією “Йоганітер - допомога при нещасних випадках” (м. Аугсбург), в рамках якої здійснюються щорічні молодіжні обміни. Це ексклюзивний проект, оскільки не знайдете його більше в жодному місті України, хоча такі програми широко розповсюджені за кордоном.

По-друге, це Проект “ВІА-РЕГІА - Королівський шлях Європи” - міжнародний проект за ініціативи влади м.Ерфурт (Німеччина), до якого Рівне долучилося у 2004 році. До речі, саме наше місто стало координаційним центром з-поміж усіх (п’яти) українських міст-учасників. Під час нашої співпраці у 2005 році у Рівному пройшла “мандруюча” виставка “Тим, ким ми є, ми є також через інших”. У вересні 2006 року на запрошення міністра закордонних справ Люксембургу до Герцогства була відряджена делегація на чолі із заступником міського голови із гуманітарних питань для участі у конференції “Пікче”, фестивалі “Культурний шлях 2006” та презентації Рівного на Міжнародному ярмарку культурного туризму. Наступним кроком стала участь рівненської делегації у конференції в рамках Проекту ВІА РЕГІА, що відбулася у Ле Пуї (Франція).

У кінці червня минулого року були проведені переговори з представниками Європейського культурно-інформаційного центру в Тюрінгії щодо розробки топографічної карти Рівненської області. Проект буде впроваджений напередодні Чемпіонату Європи з футболу “Євро-2012”, який відбудеться в Україні і Польщі у 2012 році, з тим, щоб полегшити вболівальникам перебування на Україні. На даний момент обговорюються перспективи подальшої співпраці.

- А чи може пересічний рівнянин звернутися до Вас за допомогою, за якимись роз’ясненнями чи консультаціями?

- Звісно, ми готові допомогти з питань, які відносяться до компетенції відділу. Ми надаємо консультації та роз’яснення усім зацікавленим особам з широкого кола питань. Зокрема, інформацію з консульських питань та пов’язану з пошуком можливих іноземних партнерів, налагодженням співпраці та виходом на різноманітні іноземні фонди. Були навіть випадки, коли ми допомагали у пошуку рідних закордоном, зв’язувалися з дипломатичними установами відповідних країн, щоб посприяти рівнянам, які потребували допомоги за межами України.

- А з якими країнами в нас налагоджено співпрацю і в яких галузях?

- Насамперед це країни, в яких у нас є міста-побратими. Протягом кількох останніх років Рівне уклало “Угоди про партнерство” з такими містами, як Пйотркув Трибунальський, Польща (1997р.); Зволен, Словаччина (1998р.); Забже, Польща (2001р.); у 2001 році поновлено партнерські зв’язки з м.Відін, Болгарія. У квітні минулого року в рамках акції “Схід і Захід - єднаймось разом” підписано Угоду про партнерство з містом Сєвєродонецьк Луганської області. А з містом Оберфіхтах (Німеччина), яке є дружнім з 1991 року, у квітні 2006 року був підписаний Протокол намірів про співпрацю. Також існують контакти з Чехією, Італією, Францією, Іспанією. Переважають зазвичай сфера культури та туризму, освіта, спорт, медицина, молодіжний обмін.

- Цікаво, як часто Вам доводиться зустрічати іноземні делегації?

- У середньому ми приймаємо приблизно тридцять делегацій у рік.

- А чи важко працювати з іноземцями?

- Звісно, їх ментальність значно відрізняється від нашої. Але зважаючи на наш досвід, знання мов, звичаїв і традицій, культурних особливостей конкретної нації, ми практично завжди знаходимо порозуміння з нашими іноземними партнерами.

- Пані Олено, що Вам особисто подобається і не подобається у Вашій роботі?

- Моя робота подобається мені настільки, що певні маленькі непорозуміння, які час від часу виникають, зовсім не помічаються. А що не подобається? Є й таке. По-перше, це те, що наша держава не має тих можливостей, які є в європейських країнах. Адже країни-члени ЄС отримують дофінансування з коштів європейських фондів на реалізацію конкретних проектів через гранти. А в України доступ до таких фондів обмежений. А по-друге, оскільки Рівне не є прикордонною зоною, то ми не можемо брати участь в багатьох проектах.

- Які Ви можете пригадати випадки чи, можливо, цікаві факти, пов’язані з Вашою роботою?

- Їх є чимало. А от зовсім нещодавно, минулого місяця, офіційна делегація від Рівного брала участь у святкуванні Дня міста Пйотркова Трибунальського (Польща). Родзинкою заходу стало представлення нашої національної кухні на так званому “Трибунальському ярмарку”. Принагідно висловлюємо велику вдячність ресторану “Фараон” за сприяння та за професійний підхід до справи двох кухарів, які гідно представили наше місто й Україну в цілому. Адже охочі скуштувати українські національні страви змушені були вишикуватися в чергу, настільки до душі їм припали борщ і пампушки з часником.

Під час того ж Дня міста у Пйотркові спортсмен з Рівного вже вкотре виборов перше місце з Бігу Трибунальського в категорії “open” на дистанції 10,4 км!

- Пані Олено, а в яких країнах довелося побувати саме Вам? Де сподобалося найбільше?

- Я була у Німеччині, Польщі, Словаччині. Найбільше вразило Герцогство Люксембург, яке я відвідала у 2006 році. Здивувало, що настільки мала країна має таку стабільну економіку, впорядкований уряд та чудову культурну спадщину. Цікаво, що Люксембург - це водночас і держава, і місто, ще й столиця. А для того, щоб влаштуватися на роботу, мешканці Герцогства повинні знати чотири мови: німецьку, французьку, англійську і власне люксембурзьку. Оскільки ми були запрошені МЗС Люксембургу, то могли зсередини побачити чітку і впорядковану роботу відповідних державних органів.

- Як відомо, скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина. А скількома мовами володіє Олена Петрів?

- За дипломом - англійська, німецька, італійська, латина. А оскільки наше місто має контакти з Польщею, Словаччиною, Болгарією, то доводилося здійснювати переклади і цими мовами.

- Можливо, нашим читачам буде цікаво дізнатися, де Ви навчалися, набували свої знання і досвід?

- Досвід і знання - це те, що набувається протягом всього життя, це процес постійний. А от навчалася у Київському Національному університеті ім. Т.Г. Шевченка, Лейпцигському університеті (Німеччина). Закінчила Академію Державного управління при Президентові України.

- Наскільки мені відомо, Олена Петрів - не лише незамінний і висококваліфікований спеціаліст, а й розумна, гарна, елегантна й завжди усміхнена жінка, бездоганна матуся й чудова дружина. Відкрийте секрет, як Вам вдається бути успішною на роботі і вдома?

- Успішність роботи залежить насамперед від людських якостей, професіоналізму, злагодженої роботи людей, які з тобою працюють. Поряд зі мною - гарний фахівець, моя права рука - Ірина Горошкевич, яка розуміє мене з-півслова і на яку завжди можна покластися.

Тішить і те, що мої рідні мене підтримують, і чоловік, і діти. Чоловік - в силу особливостей своєї професії мене повністю розуміє, а діти завжди з нетерпінням чекають на маму. Бо мама є мама. І як для кожної жінки, сім’я для мене - головне. Як одного разу сказав мій син Юліан, “мама пахне мамою, а тато - театром” (посміхається).

- І насамкінець, пані Олено, розкажіть нам про плани відділу міжнародних зв’язків на найближчий час.

- Незабаром група рівненських школярів їде у Німеччину за програмою “Йоганітер”.

Також у цьому році відбудеться 10-річчя з дня підписання Угоди про партнерство між містами Зволен і Рівне. Тож з цієї нагоди пройдуть різні заходи. Так, на святкування Дня міста Рівного запрошено зволенський дитячий танцювальний колектив “Зарнічка”. У цей час традиційно до нас приїздять офіційні делегації представників міських урядів Пйотркова Трибунальського, Забже (Польща), Відіна (Болгарія), Зволена (Словаччина), Сєверодонецька (Луганська область).

Варто відзначити, що у вересні цього року заплановано візит делегації рівненських управлінців до партнерського Пйотркова, де відбудеться ряд навчальних семінарів. А вже в жовтні пйотрковські фахівці прибудуть з візитом у Рівне. Цей обмін пов’язаний з тим, що влада Пйотркова Трибунальського виграла грант МЗС Польщі на реалізацію спільно з міською владою Рівного проекту щодо системи управління якістю надання послуг у виконавчому комітеті.

Про наші плани можна розповідати багато. Але більшість заходів, які відбуваються впродовж року, не є плановими, а виникають під час безпосередньої співпраці. І взагалі, я вважаю більш доречним говорити про конкретні результати, а не просто про наміри.

- Дякую за цікаву розмову, успіхів Вам і до нових зустрічей!

24.07.2008Спілкувалася Кароліна КРУГЛИК


Переглядів: 1061

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1158 від 22.02.2024p.
¤ 
Ударив скляною пляшкою та пограбував

Ударив скляною пляшкою та пограбував

Слідчі Рівненського РУП повідомили про підозру 38-річному зловмиснику за фактом грабежу, вчиненого в умовах воєнного стану. Суд обрав йому запобіжний захід у виді тримання під вартою....

¤ 
На Рівненщині працює унікальне підприємство легкої промисловості

На Рівненщині працює унікальне підприємство легкої промисловості

Рівненська фабрика нетканих матеріалів – єдине в Україні підприємство з виготовлення полотен різними способами виробництва. Від тканин з пластмасових пляшок до продукції з поліестеру....

¤ 
Холодильники, пральні машини та генератори.

Холодильники, пральні машини та генератори.

76 одиниць техніки надійшло для Рівненщини від Підляського воєводства...

¤ 
У Рівному відновили мурал,

У Рівному відновили мурал,

присвячений пам’яті Героїв Небесної Сотні

Герої Небесної Сотні стали першими, хто віддав своє життя за свободу свого народу. «Їх імена назавжди залишаться в пам’яті рівнян», – каже секретар Рівнеради, виконувач обов’язків міського голови Рівного Віктор Шакирзян....

¤ 
На Рівненщині перша аптека на колесах їздитиме Зарічненщиною

На Рівненщині перша аптека на колесах їздитиме Зарічненщиною

Мобільна аптека функціонуватиме виключно у сільській місцевості, де відсутні стаціонарні аптечні пункти. Вона буде функціонувати як транспортний засіб ліцензіата. Мобільний пункт відпускатиме лікарські засоби за рецептом та без нього....

¤ 
Кличко на Мюнхенській конференції з безпеки: «Україна і ЗСУ переживають критичний момент. Допомога була потрібна ще позавчора!»

Кличко на Мюнхенській конференції з безпеки: «Україна і ЗСУ переживають критичний момент. Допомога була потрібна ще позавчора!»

Мер Києва Віталій Кличко під час Мюнхенської конференції зустрівся з сенаторами та конгресменами США. Наголошував на необхідності продовження допомоги нашій державі. Про це Кличко повідомив у своєму Telegram-каналі....

Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (20826)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17001)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14281)
• Допомога під час карантину [967] (14199)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14044)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (13847)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (13719)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13688)
• Живи до ста! [965] (13680)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13647)
• Бюджет і ми… [965] (13601)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13583)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13471)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13385)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13377)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13333)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (12935)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (12917)

ТОП-15 свіжого номера:

• На Рівненщині триває будівництво нового корпусу обласного госпіталю ветеранів війни (187)
• На Рівненщині перша аптека на колесах їздитиме Зарічненщиною (63)
• Кличко на Мюнхенській конференції з безпеки: «Україна і ЗСУ переживають критичний момент. Допомога була потрібна ще позавчора!» (62)
• Ударив скляною пляшкою та пограбував (62)
• У Рівному відновили мурал, (61)
• Холодильники, пральні машини та генератори. (60)
• Коли можна ігнорувати напис на етикетці «тільки ручне прання»? (58)
• На Рівненщині працює унікальне підприємство легкої промисловості (56)
• Чому при зміні погоди ниють суглоби? (54)
• Мідії в соусі «блю-чиз» (53)
• 8 хитрощів з содою для полегшення побуту (53)
• Натуральна маска-скраб для обличчя: шкіра буде оксамитова, як у немовляти (51)
• Як вибрати безпечну зубну пасту? (48)
• Часник, сіль та інші спеції, які краще розкривають смак кави (47)
• Лікарі розповіли про головну помилку під час вимірювання артеріального тиску (47)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"