Ще в далекому минулому народи Південної та Східної Азії полюбляли чайний гриб - газований кисло-солодкий напій використовували як загальнодоступний засіб для вгамування болю в животі у разі отруєнь, розладів травлення, особливо збудників хвороб кишкової групи. Крім того, чайним грибом можна полоскати горло у разі ангіни та промивати рани. Доведено, що мікроорганізм чайного гриба - це симбіоз двох мікроорганізмів - дріжджових та оцтовокислих. У процесі бродіння утворюються молочна та оцтова кислоти, що стимулюють перистальтику кишківника. Під час спостереження виявлено, що за 5-6 діб регулярного вживання настою (по 100 мл тричі на день після їди) відбувається нормалізація випорожнень у людей, які страждали від хронічних закрепів.
А ще кисло-солодкий настій сприяє пригніченню або зменшенню болю в ділянці серця (так само як і головного болю) та нормалізації частоти серцевих скорочень. Помітно знижувався рівень холестерину в крові, а з ним і артеріальний тиск. Утім, збільшувався обсяг добового сечовиділення. А загалом люди відчувають підвищення сил, поліпшення настрою, навіть зникає тяжке безсоння.
Поліфеноли, яких багато в чайному грибі, не лише забезпечують імунітет проти грибкової та бактеріальної інфекції, а й борються проти вільних радикалів, які ушкоджують клітини, пришвидшуючи старіння організму. Тому чайний гриб запобігає старості.
Настій полегшить стан хворих у разі гастриту зі зниженою кислотністю.
Чайний гриб добре вгамовує спрагу. Однак його не слід вживати у разі підвищеної кислотності шлунка і хворим на цукровий діабет.
Механізм дії настою полягає в загальному поліпшенні обмінних процесів в організмі, він є їх біостимулятором. Склад напою: трохи цукру, оцтова, глюконова, лимонна, щавлева, піровиноградна кислоти та всі складники чаю: ферменти, вітаміни В1, В2, С, Р, РР, кофеїн, дубильні, фарбувальні і антибіотичні речовини. Позаяк хімічний склад багатший у зеленого чаю, то й готувати чайний гриб ліпше на ньому.
Спосіб приготування настою простий: у скляну банку налити чай звичайної міцності, додати цукор (50-100 г на літр), тоді додати шар або ж частинку чайного гриба, накрити банку марлею у два шари і зберігати за кімнатної температури подалі від вікна і прямих сонячних променів. Охолоджену солодку переварену воду та чайну заварку додавати в нього можна окремо. Але не залишайте цукор на тілі гриба - це спричиняє опіки у вигляді темних плям. Понад те, дуже міцний чай пригнічує гриб. На 6-8 добу, залежно від концентрації цукру, гриб має найбільше виражені лікувальні властивості.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |