- Протягом 2009 року працівники нашого управління викрили 211 економічних злочинів, з яких значна частина є важкими, - зазначає начальник управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС Анатолій ПО-ПЛА-ВСЬКИЙ (на фото). - Велику увагу приділяємо, насамперед, викриттю так званих пріоритетних злочинів.
Нагадаємо слова Міністра внутрішніх справ Юрія Луценка про те, що в умовах економічної скрути в державі МВС активізує зусилля для припинення розкрадання бюджетних коштів, припинення свавілля корумпованих чиновників, викриття хабарництва, насамперед, в центральних та регіональних органах влади і управління, а також з боку посадовців, які мають дозвільні і регулятивні повноваження.
Тож за перший квартал 2009 року в бюджетній сфері Рівненщини викрито 36 економічних злочинів, у тому числі 12 тяжких. Зокрема, задокументовано п’ять злочинів, пов’язаних із порушеннями чинного законодавства при використанні коштів державних цільових програм та чотири - у сфері державних закупівель. Таким чином “бюджетні” злочини завдали збитків на суму 16 мільйонів 335 тисяч гривень. Наразі по 11 кримінальних справах впровадження вже закінчено.
- Керівництво Міністерства та Департаменту БЕЗ чітко поставили перед нами завдання - виявляти порушення у сфері економіки, документувати їх, супроводжувати кримінальні справи до суду і, звичайно, стежити, аби злочинець поніс справедливе покарання, - підкреслює Анатолій Поплавський. - Наприклад, ми перевіряємо законність виділення земельних ділянок, розпаювань, працюємо над виявленням зловживань посадовців у цій сфері. За нашими матеріалами прокуратура вже винесла ряд протестів, за якими земельні ділянки повернули їх дійсним власникам. Не обходиться у цій сфері й без хабарників. Наприклад, у Дубенському районі був задокументований факт вимагання і отримання хабара в розмірі 240 тисяч гривень за виділення земельної ділянки площею усього 30 соток…
- Чимало порушень є й у сфері банківської діяльності, - наголошував начальник. - Нині у судовому порядку розглядається справа щодо посадових осіб однієї з філій банку на Радивилівщині, які зорганізувалися в групу і підробляли документи, отримуючи таким чином кредити. Останніх вони, між іншим, набрали на більш як 500 тисяч гривень. Над аналогічною справою працюємо й у Березнівському районі.
- Незважаючи на те, що виявленням економічних злочинів займаються також УБОЗ, Служба безпеки України, податкова міліція, роботи, повірте, вистачає усім, - зауважив Анатолій Петрович.