Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №400 від 11.06.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#“Гаряча” лінія

Ярослав ГОЛОМША: “Кожна справа по-своєму резонансна, адже йдеться про людське горе”

Ярослав ГОЛОМША: “Кожна справа по-своєму резонансна, адже йдеться про людське горе”

Нещодавно в редакції газети “Рівне-Ракурс” пройшла “гаряча” лінія з начальником УМВСУ в Рівненській області Ярославом ГОЛОМШОЮ (на фото). Ми не будемо окреслювати питання, які турбували додзвонювачів, оскільки вони надто індивідуальні. А деякі проблеми взагалі не належать до юрисдикції правоохоронних органів. Але… За словами головного міліціонера області, на будь-яке питання міліціонер має надати грамотну юридичну відповідь.

Дякували по телефону і за роботу. Директор ринку відзначила трьох працівників міліції, які допомогли підприємцям Ювілейного, почули їх і забезпечили потрібні умови.

- Коли Ви зрозуміли, що хочете стати правоохоронцем?

- Я не люблю відповідати на подібні запитання… Мабуть, тому, що виховувався у простій сім’ї (я родом із села Тухля Сколівського району Львівської області), маю загострене почуття справедливості. А оскільки у житті сповідую більш чоловічі якості, визначився, що маю працювати саме у силовій структурі.

Неабиякий досвід роботи отримав на різних, у тому числі керівних посадах у спецпідрозділах МВС. Працював і на Рівненщині: у 2003-2004 роках був заступником начальника УБОЗ УМВС України в області.

- Як оперативник “з нуля”, Ви, певно, для самовдосконалення читаєте якусь спеціалізовану літературу?

- Вдома у мене надзвичайно велика бібліотека, адже інформацію, у переважній більшості, полюбляю дізнаватися з першоджерел - літератури. Для мене це набагато цікавіше, аніж фільми. Адже в процесі читання людина заглиблюється у зміст написаного, і виокремлює більш значимі для неї моменти.

Пізніше бібліотека почала наповнюватися книжками детективного жанру, філософією, фантастикою. Дійшло до того, що я почав аналізувати певні історичні моменти розвитку діючих режимів. Обіймаючи певну посаду, керівник має бути духовно вищим від тих, кого очолює, а, відповідно, більше знати і вміти краще аналізувати.

- Після виходу на екрани фільму “CIS: місце зустрічі”, США почали дотувати дослідницькі центри. А як у нас з цим справи?

- Взагалі-то це питання не моєї компетенції, але свою думку щодо цього маю. Справа у тому, що всі фільми повинні виховувати, тобто, доповнювати роботу загального виховного процесу. І тому вважаю, що можна (це вже питання до владних структур) впливати на ті процеси фільмами. Адже виховання у комплексі забезпечує правильний розвиток людини, а, відповідно, і всього суспільства. Інформація, яка містить пізнання, надзвичайно важлива.

- Наскільки Вам морально важко бути міліціонером?

- Мені - не важко. Завжди було бажання працювати і самовдосконалюватися. І якщо я через стільки років і досі є частиною цієї системи, то це вже багато про що говорить. Головне для мене - щоб співрозмовник мене чув.

- 29 грудня 2007 року Вас призначили начальником УМВСУ в Рівненській області. Як Ви оцінюєте рівень рівненських правоохоронців?

- Мова має йти про ідеологію самовиховання професійного рівня більшості молодих працівників. Ми не можемо мати інших, окрім тих, що виховувалися в цьому суспільстві. База, яка є - основна, але, я вважаю, що вектори розставлені правильно, ми знаємо, як працювати і куди йти.

Міліціонер має поставити собі запитання: чому ти обрав саме цю роботу, якщо тебе не влаштовують заробітна плата і умови? Адже коли ти прийняв присягу, то маєш служити. Як нас раніше вчили: 15 років ти маєш працювати, щоб заробити собі хоча б якийсь імідж, щоб уже потім просуватися службовими сходинками.

- Є така думка, що невдоволення зарплатою стимулює до хабарництва…

- Вона хибна, хоча і має право на життя. А неправильна тому, що якщо людину не влаштовують умови праці, вона не має працювати в цій структурі. Адже правоохоронець, виконуючи державну функцію, повинен працювати на перспективу. Якщо хтось говорить про те, що є такі працівники міліції - це не так. Я хотів би їх захищати, збільшувати їм зарплати, заохочувати... Але, вважаю, якщо вистачає на хліб і на те, щоб мінімально прожити - це великий плюс, тому що зараз багато хто і цього не має.

- А наскільки широко розвинені такі поняття, як корупція і хабарництво в чиновницьких колах?

- Слово “корупція” виникло паралельно зі створенням держави. Будь-який чиновник має всі можливості для того, аби отримати вигоду за вирішення того чи іншого питання. Не скажу, що корупція на Рівненщині має глобальні масштаби, але є справи, де фігурують суми у 240, 120 тисяч. Зі свого боку, ми реагуємо на кожен випадок і ведемо відповідну роботу.

- Які найбільш резонансні справи були розкриті з грудня 2007 року?

- Їх дуже багато, і кожна з них по-своєму резонансна, адже йдеться про людське горе. Важливо, що фактично всі справи щодо вбивств і нанесення тяжких тілесних ушкоджень зі смертельними наслідками, з того моменту, як я очолив правоохоронців Рівненщини, стовідсотково розкриті. Щоправда, деяких зловмисників ми ще розшукуємо, але особи встановленні. Наразі проводиться екстрадиція однієї особи, яка вчинила вбивство. Його затримали у Володимирі Російської Федерації, і зараз направляють до нас.

Були викриті організовані злочинні групи, які діяли в Рівненській області. У минулому році справи щодо восьми таких серйозних груп були скеровані до суду. У цьому році - три, над чотирма ще працюємо. Продовжуємо роботу по справах автомобілістів, масштабність яких не має меж. Фінансові піраміди - це також резонанс.

Я скеровую своїх працівників на те, що вони повинні працювати системно, відстежувати і вивчати проблему, підходити професійно і бачити у перспективі профілактику цього злочину.

- Повернімося до фінансових пірамід. Останнім часом з’являється багато інформації про викриття конвертаційних центрів. Наскільки важко натрапити на слід такого роду злочинців?

- Вважаю, що надзвичайної складності немає, якщо правильно виконувати свої функціональні обов’язки. Минулий і поточний рік показали, що в Рівненській області були такі випадки, на даний час розслідуються дві серйозні справи по конвертаційних центрах. По одній із них заарештовано шість чоловік, один - на підписці. Суми говорять самі за себе - 150-200 мільйонів проконвертованих коштів. Це не означає, що всі кошти крадені. Адже, що таке конверт? Це можливість незаконним чином безготівкові гроші перевести у готівкові для досягнення певної мети.

Ми вивчаємо причини цього процесу, щоб отримати можливість спрогнозувати перспективи цієї діяльності. Наприклад, по одному із цих конвертаційних центрів було задіяно близько 300 контрагентів - юридичних осіб, які скидали гроші на конвертаційний центр. Як правило, це кошти різного характеру, є державні, бюджетні. Я впевнений, що незабаром бажання займатися такою діяльністю у людей відпаде. Головне, щоб ми змогли правильно довести ці справи до логічного завершення.

- Чи була якась справа, яка Вас вразила?

- Вражає буквально все, тому що відчуваєш біль людини. Пам’ятаю, що, коли я тільки очолив УМВСУ в Рівненській області, на Дубенщині в Семидубах вбили чоловіка та жінку. Діти - на заробітках. Банально все і гірко - за якісь кілька копійок чоловік вбиває двох людей. А справа сім’ї Гаврилюків, яка скерована до суду? Тебе прийняли, як сина, а ти… обухом за якихось 700 гривень! Будь-яке вбивство чи нанесення тяжких тілесних ушкоджень - болюче.

За своє життя я такого надивився…

- 2009 рік УМВС визначило, як рік боротьби із вуличною злочинністю. Як Ви боретеся з цим явищем?

- Що таке вулична злочинність? Це - хуліганство, розпиття спиртних напоїв, викрадення сумочок та мобільних телефонів, грабежі тощо. Статистика показує, що в цьому напрямку, і, безпосередньо в нашій області, є ріст. Якщо кількість інших видів злочинів зменшується, тут - навпаки.

Боротися? Боремося, а також думаємо над профілактикою злочинності. Завдяки Міністерству внутрішніх справ отримали для роботи нові патрульні машини. Тепер - слово за міською радою, адже все впирається у паливно-мастильні матеріали, такі необхідні для роботи.

- Чи можна якось вплинути на дітей і наркоманів, які “відпочивають” зазвичай у під’їздах?

- Лише забороняючими каральними методами це зробити важко. Тому потрібно буквально все: допомога батьків, школи й інших закладів, вчасне інформування та реагування. Потрібно проводити профілактичні заходи, а не карати, наркоманів ставити на облік, проводити відповідну роботу для того, щоб не вживали наркотики. Те, як сьогодні взялася за молодь заступник мера Галина Кульчинська - досить важливо. Адже дітям потрібно запропонувати альтернативу.

- Зараз, як завжди влітку, у місті з’являється багато циганів. Їх реєстрація десь ведеться?

- Звісно, ми займаємося цією проблемою. Кожен помітив, що на вулицях “увійшло в свою колію” шахрайство. Жінки видурюють гроші, гадають, щось придумують, інколи навіть б’ють. Є багато негативних моментів, та, головне, що нас і наші проблеми чують і розуміють, адже силами лише правоохоронних органів боротися дуже складно. Щоб повністю навести лад, до всього потрібно підходити комплексно. До міліції звертаються не лише з приводу злочину, а й з будь-якого іншого питання. Наше завдання - роз’яснити. А, по великому рахунку, якщо звертаються - довіряють. Хоча мені особисто здається, що нині обличчя міліції, байдуже якого регіону, хочуть виваляти у бруді. А це неабияк прикро…

11.06.2009Любов РОМАНЮК


Переглядів: 1135

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1198 від 06.12.2024p.
¤ 
Рівненський «Верес» обіграв «ЛНЗ»

Рівненський «Верес» обіграв «ЛНЗ»

Пропустивши першими, у Черкасах червоно-чорні здобули другу сезоні вольову перемогу. Тим самим «Верес» продовжив безпрограшну серію у сезоні до десяти поспіль матчів....

¤ 
Прості кроки до здоров’я серця і судин

Прості кроки до здоров’я серця і судин

Серцево-судинні захворювання є однією з головних причин смертності, але прості зміни у способі життя можуть допомогти зберегти здоров’я серця та судин....

¤ 
Вдарила ножем брата: зловмисниці повідомили про підозру

Вдарила ножем брата: зловмисниці повідомили про підозру

Крім того, 27 листопада суд обрав їй запобіжний захід у виді нічного домашнього арешту....

¤ 
Після Рівного аптеки на безбар’єрність моніторили у Дубно

Після Рівного аптеки на безбар’єрність моніторили у Дубно

На Рівненщині триває перевірка аптечних закладів на доступність. Після Рівного аптеки на безбар’єрність моніторили у Дубно....

¤ 
Центр Життєстійкості в Рівному – один із кращих в Україні

Центр Життєстійкості в Рівному – один із кращих в Україні

Сертифікат програми «Ти як?» отримала соціальна менеджерка рівненського Центру Життєстійкості Олена Хомич під час форуму «Стійкість людини – стійкість системи», що пройшов у Києві....

¤ 
У Рівному роздаватимуть безкоштовні гарячі обіди

У Рівному роздаватимуть безкоштовні гарячі обіди

Ініціатива стартує в День Святого Миколая – 6 грудня, поблизу кінопалацу «Україна»....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22420)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18386)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15423)
• Допомога під час карантину [967] (15385)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15141)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15001)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14930)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14881)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14866)
• Живи до ста! [965] (14814)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14770)
• Бюджет і ми… [965] (14748)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14625)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14586)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14474)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14414)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14062)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14034)

ТОП-15 свіжого номера:


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"