“Кавун, солодкий, хороший із Херсону”, - закликає скуштувати свій товар продавець. Він ріже на пробу шматок червоної м’якоті. На смак приємна, але ще не надто солодка. Почувши запитання про нітрати, продавець обурюється: “Та які нітрати? Про це й мови не може бути - все натуральне”.
Навпроти кавунів бачу чорниці - теж хочу купити. У жіночки прошу продати склянку чорниць. Це коштує дві гривні. А чи куплене солодке задоволення не обернеться довгими днями у лікарні? Треба з’ясувати.
Перевірити продукт на безпечність можна у фахівців лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи, розташованих на ринках. Кавун тут перевіряють на нітрати, а чорниці - на “радіацію” (наявність цезію). Та допоки кавуни ще не повністю завоювали продовольчий ринок, їх ще не досліджували і не... вилучали. А про чорниці кажуть, що їх можна споживати.
Начальник Рівненської державної міської лікарні ветеринарної медицини Володимир ВІЛЬХОВИЙ подає статистику небезпечних фруктів та овочів: “Виявили нітрати у перших кабачках та буряках. Не оминула ревізія центральний продуктовий ринок Рівного. Там до реалізації не допустили 35 кілограмів кабачків, які “приїхали” до нас із Херсону, через перевищений вміст нітратів. 25 кілограмів черешень із Закарпаття так і не потраплять до споживача - у них були черви. Капусту також довелося вилучати - 62 кілограми закарпатського овочу переповнені нітратами. Італійські банани так ніхто і не спробує, 22 кілограми згнили - доведеться викинути”.
На ринок “Північний” з “Дикого” привезли 30 кілограмів дині, які не допустили до продажу, знову через нітрати.
Щодо ринку “Дикого”, то, на перший погляд така безпечна сільськогосподарська продукція, як червоний буряк та кабачки, виявилася переповнена шкідливими нітратами. Довелося вилучити по 100 кілограмів буряка столового, який привезли до нас із такого близького Шпанова та далекого Херсона. 450 кілограмів кабачків із цього південного міста - шкідливі для здоров’я, тому їх не допустили до реалізації. Той-таки Херсон “пригостив” нас 600-ма кілограмами дині. Вибачте, але медики лабораторії спробувати вам її не дадуть.
Отже, не перевіряйте свій організм на міцність, дочекайтеся початку осені, коли овочі та фрукти природнім чином набираються сили та смаку. Краще пізно... ніж у лікарні.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |