Рівняни стверджують, що місцева влада почала економити, адже бюджет тріщить по швах. Однак темні провулки так і притягують увагу нечистих на руку людей, які щодня вичікують своїх чергових жертв. І доки я на власній шкурі не відчула, як небезпечно о восьмій вечора йти додому, не розуміла серйозності проблеми освітлення. Тож вираз “вогні нічного міста” для Рівного залишається поки що утопією.
Начальник міського управління житлово-комунального господарства Іван ГЕМА спробував дещо “пролити світло” на темні сторони цього питання: “Ситуація на рівненських вулицях і справді досить складна. Проте не така вже й катастрофічна. У нас немає неосвітлених вулиць - є лише погано освітлені, але і з цим ми намагаємося боротися”.
Крім того, пан Гема говорить, що не лише від сил міської влади залежить довготривалість світіння наших ліхтариків, а й від культури та менталітету населення. Часто буває так, що на ліхтар, який стоїть низько, завжди знайдеться палиця, якщо вище - камінчики. Світять ті, що знаходяться дуже високо. “До того ж, вітчизняні джерела електроенергії не є надійними, як, наприклад, більш дороговартісні, але якісні імпортні аналоги”, - додає головний комунальник міста.
Директор КП “Міськсвітло” Олександр ЛЕЦКАЛЮК говорить: “У місті працює вісім тисяч справних ліхтарів”. Пан Олександр запевняє, що для хвилювання немає жодних підстав, адже всі центральні вулиці освітлюються. Однак не заперечує того факту, що у Рівному дещо гірше освітлюються дворові території, та й досі без світла залишаються 56 вулиць. Не важко здогадатися, що для їхнього “осяяння” потрібні гроші, а саме - близько 100 тисяч гривень на кожну вулицю в середньому. “Цьогоріч влада обіцяла виділити з міського бюджету шість мільйонів гривень на “Програму розвитку мереж зовнішнього освітлення міста Рівного на 2009-2015 роки”, але так нічого нам не дали”, - пояснює Олександр Петрович.
Єдиним виходом для мешканців “темних” районів залишається не чекати чиєїсь милості, а згуртуватися і збирати кошти на обладнання своїх прилеглих територій ліхтарями. “Така практика у нас вже є. Люди звертаються з проханням, щоб ми підключили їх до освітлення території, при цьому платять за все із власних кишень”, - говорить пан Лецкалюк.
У свою чергу міліцейське керівництво запевняє, що ситуація у місті під контролем і панікувати городянам не варто. Проте не забувають додати: пильними та уважними треба бути завжди. Правоохоронці вже не перший місяць працюють у посиленому режимі. Втім, ані крадії, ані шахраї таки не перевелися, навпаки, через зростання безробіття їх дедалі більшає, наче грибів після дощу. От і стають у нагоді для любителів легкої наживи темні завулки нашого міста.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |