Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №453 від 17.06.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Квітень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Травень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Таке життя

Наша пенсія нас не застане?

Наша пенсія нас не застане?

Пенсійний вік чоловіків і жінок планують подовжити до 65 років

Аби подовжити дружню співпрацю з нашою ненькою Україною Міжнародний валютний фонд (МВФ) і Світовий банк заявили про намір зажадати від влади підвищення пенсійного віку населення. Тепер, щоб заробити собі на старість доведеться пропрацювати ще більше...

Бомба сповільненої дії...

Раніше на вулицях, у магазинах, транспорті та у ЗМІ активно обговорювали кризу, згодом черга дійшла до росту цін на цукор. Зараз перелякані люди активно обговорюють підвищення пенсійного віку. Особливе занепокоєння це питання викликало у тих, кому до омріяного і заслуженого відпочинку залишилися “лічені дні”. Жіночки ремствують: “Хто ж мене, у 55 років на роботу візьме? Всі роботодавці хочуть молоденьких до 35, а мені тоді що робити?”. Так, справді, важко собі уявити старенького дідка, який працюватиме агентом з продажу різноманітних товарів у 65 років, або бабцю-журналіста, якій аби дістатися на прес-конференцію у свої 60 з гаком, потрібно виходити на годину раніше. Таких прикладів можна навести безліч: кому потрібен дід-будівельник, який ледве пересуває ноги, або, зрештою, навіть бабуся-кондуктор у тролейбусі. Як-то кажуть: списані люди. Та, наразі, заспокоїмо “за п’ять хвилин” пенсіонерів, які з полегшенням можуть зітхнути - підвищення пенсійного віку стосуватиметься лише тих, кому на даний час буде менше 35 років. Усім, кому більше, пенсійний вік залишатиметься незмінним.

Довга дорога до пенсії

Зміниться і сама система виплати пенсій. Підвищення пенсійного віку відбуватиметься лише за умови введення другої системи пенсійного забезпечення через накопичувальні фонди і лише добровільно. Відтак, працівники сплачуватимуть внески до накопичувального фонду, і весь цей пул коштів інвестуватиметься на довгий термін з метою створення майбутніх пенсійних заощаджень. Але хто зараз може гарантувати безпечність цього накопичувального фонду? Де гарантія того, що коли я вийду на пенсію, ця “контора” не дасть мені поцілувати замок, а мої гроші залишаться цілі і неушкоджені? Для того, щоб людина отримала віддачу від другого накопичувального рівня, вона повинна відпрацювати певний термін. Він, за розрахунками фахівців дорівнює 30 років.

Головне управління Пенсійного фонду України у Рівненській області коментарі щодо підвищення пенсійного віку надавати відмовилося, аргументуючи тим, що постанову наразі не ухвалили. Коли ж документ знаходитиметься в управлінні на столі, вони люб’язно нададуть свої роз’яснення.

Різноманітні експерти (як міжнародні, так і вітчизняні), наввипередки інформують та констатують, що у державі нараховується 19 мільйонів пільговиків, на забезпечення яких витрачають величезні кошти. Що на десять працюючих припадає дев’ять пенсіонерів і, до того ж, наймолодші пенсіонери (за віком - авт.) у світі живуть саме в Україні. Всі факти не нашу користь.

Запровадження накопичувальної системи пенсійного забезпечення, кажуть, фінансуватимуть з державного бюджету.

Хочемо бути як європейці, а навіщо?

Підвищення пенсійного віку не панацея від дірок у бюджеті і нова Програма економічної реформи не владнає всіх бід державних. Щоправда, нововведення обіцяють впроваджувати поступово - щороку збільшувати пенсійний вік на шість місяців і так упродовж 10 років. У програмі сказано, що це європейський стандарт. Чудово... Всі у нашій країні в захваті від європейської медицини, освіти та надання робочих місць, ми зовсім не проти отримувати такі пенсії і зарплати, як наші європейські сусіди... Але ці європейські стандарти, на жаль, нам не світять ще років із 20, і кожен із цим погодиться. Тож давайте йти до Європи адекватними і продуманими кроками, а не запроваджувати абсурдні зміни.

Перед тим, як підвищувати пенсійний вік, можливо, у першу чергу, необхідно створити умови, щоб люди могли заробляти гроші. Банальним вирішенням стане, принаймні пошук гідної, або хоча б якоїсь роботи, для непрацюючих. Лише тоді можна говорити про реальні дії у цьому напрямку. Без цього - немає сенсу проводити пенсійну реформу й пенсійний вік підганяти під європейські стандарти. Чи зуміє держава за такий короткий термін створити робочі місця? Нині багато людей передпенсійного віку стоять на обліку у центрах зайнятості з надією дотягнути до пенсії, щоб мати хоч мізерний гарантований державою мінімум.

Гарантії ніхто не дасть...

У тому ж-таки центрі зайнятості, не дуже й тішаться подібними нововведеннями. Говорять, що працевлаштувати жінку чи чоловіка у 55-ти річному віці вкрай важко. “Роботу цим людям знайти буде нелегко, це стане можливим за рахунок дотацій підприємства, перекваліфікацій, перенавчання або підвищення кваліфікації”, - пояснює ситуацію заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями Рівненського міського центру зайнятості Любов ПОЛЄГАЄВА. Також Любов Олегівна повідомила, що на даний час на ринку праці найзатребуванішими є працівники від 20-ти до 35 років. “Такі професії, як бухгалтер та економіст потребують дещо старших вікових категорій: від 30-ти до 45 років, при цьому зі стажем роботи мінімум п’ять років. Охоче беруть і жінок-продавців від 30 до 45 років, але, щоб мали дітей”, - додає пані Любов.

Як не крути, а таки правду кажуть, що мрія будь-якої держави - абсолютно здоровий громадянин, який завжди сплачував податки і помер у день виходу на пенсію… Ні для кого не секрет, що середня тривалість життя і рівень доходу в Україні дуже далекі від тієї ж Європи. За статистикою, середня тривалість життя чоловіків в Україні - 62-63 роки, жінок - 75. І якщо сусіди-європейці можуть вийти на пенсію у 67 і при цьому ще років 20 здійснювати навколосвітні подорожі, то наші громадяни мріють, аби до 60 років дожити і тихенько собі на похорон із пенсії відкладати, а не колесити по країнах. Подорожувати Україною дозволить собі не кожен, навіть 30-річний працюючий.

Та якщо вже на те пішло, то в першу чергу треба думати не про себе, а про людей і разом з підвищенням пенсійного віку громадян, владі варто було б замислитися і про те, щоб передусім підвищити якість життя населення загалом, щоб мати можливість працювати й жити, а не виживати. Не відкладати копійчану пенсію чи зарплату дітям та онукам на подарунки у день народження, і то лишень, хоча б раз на рік. Та й про охорону здоров’я наших людей не завадило б подумати, а то доживати до цієї пенсії буде нікому.

17.06.2010Соломія ПІЩАЛЮК


Переглядів: 1043

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1167 від 01.05.2024p.
¤ 
Як правильно розріджувати кров?

Як правильно розріджувати кров?

Стежити за в’язкістю крові дуже важливо, адже хоч «густа кров» не класифікується як клінічний стан, вона може сприяти ризику формування тромбів. Для визначення в’язкості крові необхідно здати аналіз крові, хоча деякі симптоми також можуть вказувати на цю проблему....

¤ 
Бурштин та гвинтівку вилучили здолбунівські поліцейські

Бурштин та гвинтівку вилучили здолбунівські поліцейські

Санкціонований обшук у господарстві 22-річного жителя села Ільпінь поліцейські за процесуального керівництва окружної прокуратури провели 19 квітня....

¤ 
На Рівненщині запрацює школа у лікарні

На Рівненщині запрацює школа у лікарні

На Рівненщині запрацює Школа Супергероїв. Освітній осередок, розташований в Рівненській обласній дитячій лікарні, де будуть навчатись маленькі пацієнти, які вимушені довгий час перебувати на лікуванні. Нині ідуть ремонті роботи в навчальному просторі та формують колектив вчителів та вихователів. Про це повідомив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін....

¤ 
Кличко: «Під час благодійного забігу та аукціону зібрали понад 3 мільйони гривень на закупівлю дронів»

Кличко: «Під час благодійного забігу та аукціону зібрали понад 3 мільйони гривень на закупівлю дронів»

Кияни, які взяли участь в благодійному забігу на Трухановому острові та аукціоні зі збору коштів на дрони, зібрали понад 3 мільйони гривень. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21276)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17400)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14621)
• Допомога під час карантину [967] (14537)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14372)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14188)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14065)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14037)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14035)
• Живи до ста! [965] (14007)
• Бюджет і ми… [965] (13946)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13940)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13816)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13719)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13716)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13656)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13275)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13245)

ТОП-15 свіжого номера:

• Кличко: «Під час благодійного забігу та аукціону зібрали понад 3 мільйони гривень на закупівлю дронів» (306)
• Чому залізний купорос не варто використовувати на ділянці навесні? (71)
• Чилбир – яйця по-турецьки (68)
• 12 кращих джерел вітаміну Е: чиста шкіра, добрий зір, міцний імунітет та збереження молодості (65)
• Бурштин та гвинтівку вилучили здолбунівські поліцейські (64)
• Їхав п’яним за кермом: загинула 19-річна пасажирка (63)
• Як правильно розріджувати кров? (63)
• Лікарі назвали фрукт, який стає кориснішим після термічної обробки (62)
• Що не варто чистити харчовою содою? (61)
• У Рівному нарешті впорядкують вуличну торгівлю на вулицях Шевченка та Базарна (60)
• Вітамін D і не тільки: популярні добавки, які можуть бути небезпечними для вашого серця (60)
• Переваги паперових форм для пасок (59)
• На Рівненщині запрацює школа у лікарні (58)
• Ефективний спосіб збільшити горіння свічки (57)
• Які шкідники бояться чорнобривців? (56)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"