Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №326 від 10.01.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"


  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Липень 2021p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Серпень 2021p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне

#Мистецтво управління

Валентин ШЛІХТА, директор компанії “Джейсон-Маккензі-Україна”:

Валентин ШЛІХТА, директор компанії “Джейсон-Маккензі-Україна”:

“Українському менеджменту потрібні професіонали”

Готуючись до зустрічі з Валентином ШЛІХТОЮ, уважно перечитав надруковане чотири роки тому в діловому виданні “Імідж” інтерв’ю під заголовком “Джейсон-Маккензі-Україна” впроваджує інформаційні технології ІІІ тисячоліття”, яке талановитий науковець і бізнесмен, директор відомої в Україні компанії дав автору цих рядків. Увагу привернули його слова: “Швидкі зміни в сучасному світі витісняють на задній план таку якість управлінців, як досвід, і вимагають, в першу чергу, володіння технологіями і методами, що дають змогу зробити зміни керованими”. Саме ця тема і визначила зміст нашої розмови.

Пріоритетний профіль - управлінський консалтинг

- Пане Валентине, якщо українська економіка стала за останні роки більш керованою і прогнозованою, то, напевне, в цьому є частка праці ентузіастів впровадження систем управління, які розробляє і пропонує вітчизняним підприємствам компанія “Джейсон-Маккензі-Україна”?

- Ви не помилилися. Як сказав римський філософ Сенека, якщо зростання припинилося, то близький кінець. За чотири роки, що минули від згаданої зустрічі, наша компанія значно змінилася в якісному плані. Ми зрозуміли, що перш ніж запроваджувати автоматичні системи управління необхідно побудувати загальну систему управління підприємством. Пріоритетний профіль діяльності нашої компанії - управлінський консалтинг, тобто побудова, впровадження і подальший супровід систем управління підприємством. Сама ідея народилася тоді, коли я задумався над тим, що має фахово знати і вміти сучасний управлінець. Адже підприємство - це не тільки матеріальна база і кадровий персонал, а ще й багато чого іншого, і керівник не може дозволити собі розкіш вчитися на помилках. Ми розглядаємо сучасне підприємство не інакше як складну соціально-економічну систему.

Ідеологія а Стратегія а Організаційний дизайн

- Чим відрізняється радянський досвід управління від сучасного західного менеджменту?

- Тут я б виділив таку ключову особливість: систему управління підприємством можна уявити у вигляді піраміди, вершиною якої є ідеологія. Підприємницький світогляд є основою формування й утвердження сучасного стилю управління, головним елементом якого обов’язково повинна бути стратегія.

Ознакою сучасного підприємства, безумовно, є організаційний дизайн, який забезпечує його ефективну діяльність через системну побудову нової операційної моделі. Таке підприємство стоїть на трьох ключових фундаментах, головний з яких - персонал. Персонал підприємства - це як футбольна команда: хлопці повинні грати як єдина команда, а не юрба яскравих індивідумів. Крім персоналу, фундаментом підприємства також є технології, що повинні відповідати світовим стандартам. У сучасному світі дуже важливим фундаментом є інформація - ресурс, яким підприємство повинно користуватися, управляти і вміти з ним працювати.

Вся ця піраміда в економіці радянської доби була досить успішно реалізована, але вершина її - ідеологія, стратегія, оргдизайн - нашим підприємствам завжди спускалися зверху. І треба сказати, що потужна радянська ідеологія професійно розроблялася в Центральному Комітеті КПРС фахівцями високого рівня. Стратегію розвитку кожному підприємству визначала Рада Міністрів у вигляді п’ятирічних планів, оргдизайн забезпечували міністерства та відомства. Після руйнування жорсткої командної вертикалі, що панувала в соціалістичній економіці, менеджери радянської школи розгубилися, марно чекаючи на звичні директиви. Не всі з них усвідомили, що за ринкової економіки творити елементи піраміди потрібно самим.

Управління на основі принципів лідерства

- Наскільки змінилася піраміда, про яку Ви говорите, в умовах пострадянської економіки?

- Нині кожне підприємство повинно творити свою ідеологію, розробляти свою стратегію та свій оргдизайн. Цими питаннями мають професійно займатися висококваліфіковані менеджери. Наскільки успішно вони побудують вершину піраміди - від цього буде залежати успіх підприємства в конкурентному середовищі. Адже поруч з ним знаходяться такі ж підприємства-піраміди, що намагаються максимально позиціонувати себе на дуже насиченому ринку, не залишаючи місця для конкурентів. Таким чином, усі ці чинники спонукають сучасного менеджера до переходу від адміністративно-командних принципів управління до управління на основі принципів лідерства.

Ось такі ключові постулати лягли в основу технології побудови систем управління, що розробляються, і, найважливіше, успішно впроваджуються компанією “Джейсон-Маккензі-Україна”. Ми реалізували низку вдалих проектів (зокрема, у відомій на Рівненщині та за її межами агрофірмі імені Воловикова), на підставі чого я можу впевнено констатувати: ефективна система управління підприємством дає йому можливість стати економічно самодостатнім, тобто здатним реалізувати свою місію. Сьогодні дуже часто для того, щоб розв’язати гордіїв вузол проблем підприємства або держави, намагаються знайти якогось міфічного супер-керівника, який прийде і вирішить усі проблеми. Проте дослідження показали, що успіх фірми на 95 відсотків залежить від ефективності системи управління, і лише на 5 відсотків - від фахового рівня виконавців. Кожна розсудлива людина розуміє, що наймудріший керівник не зможе ефективно впливати на роботу підприємства або успіх усієї країни…

Не потрібно вкотре винаходити велосипед!

- …Якщо на підприємстві, як і в державі, не буде впроваджено систему управління, позбавлену адміністративно-командних рудиментів радянського минулого.

- Ви абсолютно праві. Ми маємо пов’язувати успіх нашої країни не з черговим політичном лідером, якого самі ж підтримали на чергових чи дострокових виборчих перегонах, а з ефективною системою державного управління. Зверніть увагу: ніде - у жодній країні! - так не залежить життя суспільства і шлях розвитку держави від особи Президента або Прем’єр-міністра, як в Україні. Причина в тому, що в розвинених країнах існує система управління державою, якою просто потрібно правильно керувати. Тут можна провести аналогію з автомобілем: ми маємо автівку з потужним двигуном, шикарними параметрами, тільки в неї або відсутній руль, або архаїчна система рульового управління. Підприємство, країна (її теж можна уявити як велике підприємство), потребує, як і автомобіль, правильної побудови системи управління.

Наші дослідження показали, що на багатьох підприємствах рівень систем управління не відповідає сучасним вимогам, а головне - відсутні елементи верхньої частини піраміди, про які я вже згадував. Щоб вирішити цю проблему, не потрібно вкотре винаходити велосипед! Західний менеджмент, пройшовши великий шлях розвитку, пропонує конкретні технології, методики і розробки систем управління, що передбачають необхідні навики і знання, які потрібно опанувати і зробити надбанням вітчизняного менеджменту - як господарського, так і державного.

Вища школа не працює на потреби суспільства

- Наскільки сприяє вирішенню цього завдання вітчизняна система вищої освіти?

- Сьогодні практично в кожному вузі в тому або іншому вигляді існує система підготовки фахових менеджерів. Але спроби знайти на ринку професіонала, який би сказав, що він знає, вміє і може управляти підприємством, на жаль, були безуспішними. А рівень контактів розробників систем управлін-ня підприємством з вищими навчальними закладами показав, що ВНЗ, формально виконуючи деякі навчальні програми, практично не працюють на реальні потреби суспільства. Було б добре, якби престиж вузу оцінювався не за кількістю виданих дипломів, а за ринковим попитом на його випускників.

Ще одна “болячка” вищої школи - важливо, хто викладає. Добре, якщо викладач, що чому-небудь вчить, і сам цим займається. За часів моєї роботи у вузі і я, і мої колеги не тільки викладали фахові дисципліни, - ми писали дисертації, займалися науковими розробками, застосовували набуті знання при дослідженнях. Сьогодні цього у вузах немає, а тому відірвані від життя викладачі вчать просто за підручниками. Я глибоко переконаний у тому, що викладачі вищої школи обов’язково мають займатися науково-дослідною прикладною роботою.

У числі пріоритетів діяльності компанії в новому році є створення навчально-тренінгового центру, котрий би дійсно міг перепідготувати або дати додаткові знання спеціалістам і таким чином сприяти появі у вітчизняному економічному середовищі менеджерів, які відповідають вимогам тих українських підприємств, що працюють в умовах насиченого ринку з високою динамікою розвитку.

Майбутнє - за системами управління якістю

- Які системи управління, пане Валентине, Ви порадите потенційним клієнтам компанії “Джейсон-Маккензі-Україна”?

- Система управління підприємством повинна впливати на загальну якість усіх процесів. Сьогодні це є ключовим для нас, оскільки ми розглядаємо розвиток системи управління підприємством у зв’язку з об’єктивною необхідністю діяти в конкурентному ринковому середовищі. Із зростанням насичення ринку система управління підприємством поступово пройшла такі стадії:

• починаючи від фінансового менеджменту, коли головним для підприємства було підвищення продуктивності праці, що давало можливість при мінімальних витратах одержати максимальний прибуток;

• при подальшому насиченні ринку з’явилася система управління підприємством, відома під назвою маркетинг-менеджмент, - коли ключовим у діяльності підприємства була необхідність задоволення запитів клієнтів, у зв’язку з чим менеджмент переорієнтувався зі збільшення продуктивності праці до необхідності вивчення і задоволення запитів клієнта;

• подальше збільшення насиченості ринку призвело до того, що завоювання клієнтури стало неможливим без забезпечення високої якості, тобто якість стала джерелом збільшення кількості клієнтів.

Але якість - це більш широка дефініція, ніж просто якість продукції, вона включає якість усієї діяльності підприємства, у тому числі просування і сервісний супровід продукції або послуг, що максимально забезпечують вимоги споживачів. В Україні важливо застосовувати ту систему управління, що відповідає розвитку національної економіки. На багатьох українських підприємствах, що працюють в умовах ненасиченого ринку, впровадження модної інноваційної системи управління буде просто неефективним. Тому особливої ваги набуває не тільки впровадження інтелектуальних технологій, а й вміння визначити, яка ж система управління потрібна кожному конкретному підприємству, чим, власне, і займається наша компанія.

10.01.2008Розмову вів Олександр ОЛЬХОВИК


Переглядів: 567

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1025 від 29.07.2021p.
¤ 
Верес та Колос зіграли унічию у стартовому турі чемпіонату

Верес та Колос зіграли унічию у стартовому турі чемпіонату

Рівненський Верес та ковалівський Колос зіграли унічию у стартовому турі нового сезону чемпіонату VBet ліги....

¤ 
Як український козак навчив Австрію пити каву та інші захопливі історії про каву

Як український козак навчив Австрію пити каву та інші захопливі історії про каву

Історія ходи кави по планеті сповнена дивовижних епізодів....

¤ 
Працівників локомотивного депо затримали за розкрадання пального

Працівників локомотивного депо затримали за розкрадання пального

Усім п’ятьом затриманим повідомлено про підозру та обрано запобіжні заходи....

¤ 
Викрав вантажівку із станції техобслуговування

Викрав вантажівку із станції техобслуговування

Близько 10 години 25 липня до поліції надійшло повідомлення працівника станції техобслуговування у місті Березне, що з території зник тягач «Volvo», який власник залишив напередодні для чистки салону....

¤ 
Індійський штам «Дельта»:

Індійський штам «Дельта»:

як не допустити нової хвилі COVID-19?

Влітку європейці забили на сполох через новий штам коронавірусу – «Дельта». Він набагато заразніший від попередніх і швидко поширюється Європою та світом. В Україні – також виявлені перші випадки. Чим небезпечна нова мутація коронавірусу і як не допустити його поширення всередині нашої країни, дізнався Центр громадського моніторингу та контролю....

¤ 
Як вберегтись від харчових отруєнь влітку?

Як вберегтись від харчових отруєнь влітку?

Цього літа Україну сколихнули кілька гучних новин про масові харчові отруєння. У Харкові після відвідин суші-бару госпіталізували 85 людей, на Львівщині у ресторані отруїлись 24 людини, у Вінниці святкування випускного закінчилось госпіталізацією для 8 дітей та 7 дорослих. Усі ці випадки в різних закладах харчування об’єднує одне – нехтування санітарними правилами. Як вберегтись і на що звернути увагу, дізнавались експерти Центру громадського моніторингу та контролю....

Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (7912)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (7369)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (5583)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (5567)
• Допомога під час карантину [967] (5538)
• Бюджет і ми… [965] (5349)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (5333)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (5278)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (5271)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (5271)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (5251)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (5247)
• Живи до ста! [965] (5150)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (5061)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (5036)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (4905)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (4835)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (4665)

ТОП-15 свіжого номера:

• Чому дорожчає автогаз? (470)
• Міська рада бореться за історичну пам’ятку в центрі міста (164)
• Верес та Колос зіграли унічию у стартовому турі чемпіонату (158)
• Індійський штам «Дельта»: (155)
• Викрав вантажівку із станції техобслуговування (149)
• Працівників локомотивного депо затримали за розкрадання пального (149)
• Як український козак навчив Австрію пити каву та інші захопливі історії про каву (145)
• Як вберегтись від харчових отруєнь влітку? (143)
• На будівництво садочка на Коновальця надійде субвенція з державного бюджету (142)
• Скільки коштуватиме проїзд платною трасою Київ-Рівне? (140)
• ЯК «ПОДОЇТИ» ВЛАСНИХ ГРОМАДЯН (126)
• У Здолбунові відбулися обласні спортивні змагання (120)
• Підняття олімпійського прапора у Рівному (110)
• В Рівному відбувся спільний Забіг «Сильні духом 2021» (110)
• Мафіни з цвітної капусти (107)


 Партнери 
 
Рекламная газета "Об`ява" Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | Експорт | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2020 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(0362) 62-31-31, (098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(0362) 62-31-31, (098)0565477

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Об'ява
Pika.rv.ua
IРА Ракурс