Які умови потрібні для благополучного зростання фіалки
Для фіалки нема потреби підтримувати особливий температурний режим – її цілком влаштовує звичайна кімнатна температура. Яскравий колір рослині в загальному «подобається», але від прямих сонячних променів її краще оберігати. Найбільш вдалим розташуванням вважається північне вікно. Можна також повісити щільні фіранки – вони трохи приглушують дію сильних сонячних променів.
У приміщенні, де росте фіалка, повинна бути достатня вологість. Полив для фіалок треба підтримувати помірний – досить двох разів на тиждень. Квітучу фіалку поливати треба якомога обережніше, намагатися не заливати водою суцвіття. В цей час рослині може пошкодити навіть обприскування. Доводиться використовувати щадний метод – полив з піддону.
Де фіалки відчувають себе найкраще
Утримувати в будинку фіалки не тільки приємно, але і корисно – вони поглинають деяку кількість вуглекислого газу, присутнього в повітрі, і виділяють кисень. З їх допомогою атмосфера в житлі істотно поліпшується. Якщо для приготування їжі використовується газова плита, найдоречніше розмістити фіалки на кухні, тобто там, де його концентрація підвищена. Але не слід розташовувати їх в безпосередній близькості від плити, щоб випаровування від їжі не створювали на листках відкладень, що заважають їм дихати. Багато квітникарів відзначають, що після переселення рослин на кухню вони ростуть і розвиваються краще, ніж тоді, коли знаходилися в іншій кімнаті.
Кухня в будинку – це особливе функціональне приміщення, де вологість зазвичай підвищена. Крім того, через їжу, що готується, тут зазвичай тепліше, ніж в інших кімнатах. У період цвітіння фіалка, яку поливати слід з великою обережністю, та й то одне коріння, отримає стільки вологи, скільки їй необхідно. Якщо не ставити рослину поблизу плити і вибрати її місце з достатнім освітленням, краще кухні приміщення просто не знайти.
Що стосується уважного підбору освітлення, це не каприз. Щоб зацвісти, фіалці необхідні хороші порції освітлення, щодня, по 12-14 годин. Зверніть увагу, що фіалки, які постійно займають одне і те ж місце на підвіконні, зацвітають зазвичай в травні. Після зимового неяскравого сонця проходить два місяці – березень і квітень, і якраз цього часу вистачає, щоб розвинувся квітконіс. Під час використання спеціального підсвічування, яке висвітлює сенполію по 12-14 годин, вона і цвісти буде частіше, і рости швидше.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |